Roman dagger "ROMULUS" - 47 cm

Obrázek
Obrázek
Obrázek (1)
Obrázek (2)
Obrázek (3)
Obrázek (4)
Obrázek (5)
Obrázek (6)
37,46 EUR 30,96 EUR excl. VAT
For the purchase of this product can be obtained from:1 798 points
This product can be obtained as:89 900 points
In Stock
Personally Most:2-4 working daysWith a delivery company:Tuesday 16.4
Code258333PNHK8840ProducerChladneZbrane.euWarranty24 months
Specifications
Type of weaponKnives
Description

ŘÍMSKÁ DÝKA "ROMULUS"

" Řím nebyl postaven za den "

Romulus, bratr Réma, a jeden z zakladatelů Říma. Podle bájné pověsti byli bratři Romulus a Remus vychování divokou vlčicí, která je našla na břehu řeky Tibery do niž byli vhozeni, jako novorozeňata. Poté byli nalezení pastýři a ti je vychovali, až do jejich jinošských let. Poté se dozvěděli o svém královském původu. Legendy pravý, že tito dva nepatrní chlapci byli v skutečnosti polobohy. Jejich otcem byl totiž bůh války Martel a jejich matkou Rhey Silvie, která však byla pozemskou ženou.

Bratři se oba proslavili a traduje se, že právě oni byli zakladateli Říma. Romulus dal vystavit město, zatímco jeho bratr se staral o rozhodování kdo bude do města vpuštěn. Avšak žádný mír mezi sourozenci netrvá věčně. Oba bratři se dostali do obrovského sporu ohledně názvu města. Tato bratrská potyčka skončila teprve, až ve chvíli, kdy Romulus zavraždil svého bratra Réma, aby ukončil jejich nikdy nekončící neshody. Na počest jeho vítězství nad bratrem bylo město pojmenováno Roma (Řím).

Dýka je opravdu uměleckým kouskem, čepel je pokryta motivy antického Říma a na spodní části jílce můžeme nalézt i slavnou římskou orlici.
Rukojeť je také pojata v antickém stylu a je tvořena několika kroužky a velice kvalitními dřevěnými prvky. Součástí je pochva, která s dýkou sdílí velice podobné zpracování a Řecké motivy, což ještě více upevňuje její antický vzhled. Dýka je krásna avšak není určena na kontaktní boj či šermování, avšak hodí se jako ozdoba Vaši sbírky, či například na zpracování této slavné legendy.

 

 

Hmotnost celková 451 g
Hmotnost dýky 291 g
Délka Celková 46,7 cm
Délka dýky 43,5 cm
Délka čepel 28 cm
Materiál nerezová ocel

Description

Nevíte si rady?

Do you have a question? send us an email.

+420 414 12 02 08

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Najdete nás i na MALL.CZ
We care about your privacy

This online store stores cookies that help it to work properly. By using our services, you agree to their use.

Allow everythingAdvanced settings